Patríte k ľuďom, ktorí do auta sadajú len na pár minút denne, alebo v ňom trávite aj niekoľko hodín? Ak patríte do druhej skupiny, oceníte tieto užitočné tipy a triky na pohodlnú jazdu.

Keď sa vodič počas jazdy cíti pohodlne a uvoľnene, znižuje riziko dopravnej nehody. Preto v autorizovaných predajniach a autobazároch nájdete nespočetné množstvo pomôcok pre vaše auto, ktoré vám spríjemnia jazdu.

Pohodlie pre vodiča

Masážna lakťová opierka

Masážna lakťová opierka sa vám bude hodiť najmä na dlhých cestách. Pomôže vám, aby vás príliš nebolel chrbát alebo boky. A ak vás lakťová opierka počas jazdy omrzí, môžete ju požičať spolujazdcom, ktorí ocenia jemnú masáž.

Parkovacia kamera

Ďalším príjemným doplnkom vášho vozidla je parkovacia kamera. Tento jednoduchý parkovací systém sa skladá z kamery, ktorú umiestnite na zadné dvere, a z displeja, ktorý zobrazuje, čo sa deje za vaším vozidlom. Vďaka tomu sa dá ľahko zaparkovať aj na tých najmenších miestach.

Nabíjačka do auta pre váš telefón

V dnešnej dobe už nikto nedá svoj telefón z ruky, a preto je neustále vybitý. Jednoduchým spôsobom, ako tento problém vyriešiť, je zaobstarať si nabíjačku do auta. Pomocou špeciálneho konektora ju zapojíte do cigaretového zapaľovača, pripojíte telefón a nabíjate ho pomocou kábla USB.

Vyhrievané poťahy sedadiel

Ak vaše auto nemá vyhrievané sedadlá, nezúfajte a zaobstarajte si aspoň vyhrievané poťahy sedadiel. Poťah jednoducho nasaďte na sedadlo a zapojte ho do 12V zásuvky. Auto bude príjemne vyhriate už za niekoľko minút, aj keď motor ešte nie je zahriaty.

žena s dieťaťom sedí v kufri auta

Myslite na deti a cestujúcich

Držiak na tablet

Deti často robia v aute hluk a neporiadok, čo môže vodiča ľahko rozptyľovať a spôsobiť, že jazda bude nebezpečná. Preto si zaobstarajte držiak na tablet pre svoje deti. Ten ich zabaví a zároveň zabezpečí, že sa počas jazdy nikde nezaseknú.

Nafukovací vankúš

Chystajú sa vaši pasažieri počas jazdy spať? Potom ocenia malý nafukovací vankúš. Vďaka nemu zostane hlava tam, kde má, a dieťa či iný spolujazdec si skvele oddýchne.

Organizér na sedadlá

Na pohodlnú jazdu budete potrebovať dostatok úložného priestoru, a ak veziete deti, oceníte ho dvojnásobne. Zaobstarajte si preto vrecko na zadnom sedadle, do ktorého môžete uložiť hračky, nápoje, občerstvenie a knihy.

Mini zásobník na občerstvenie

Vozíte v aute jedlo, ktoré je lepšie uchovávať v chlade? Zaobstarajte si malú autochladničku, aby ste sa mohli vydať na cestu so zásobou potravín. Len nezabudnite, že autochladnička potrebuje zdroj energie. Stačí ju však zapojiť do cigaretového zapaľovača v aute.