Každý rok v predvečer vianočných sviatkov kupujeme vianočný stromček a zdobíme s ním náš dom, čím vytvárame vianočnú náladu. V posledných rokoch sa čoraz viac ľudí obracia na umelé vianočné stromčeky.

Obľúbené umelé vianočné stromčeky

Obchod Mall.sk ponúka široký výber umelých vianočných stromčekov. Moderné stromčeky ponúkajú výber rôznych farieb a materiálu ihličia, siluetu stromu (štíhle, bujné, prirodzenejšie), typ uchytenia konárov ku kmeňu (pevné, odnímateľné, kĺbové). Okrem toho môžu obsahovať rôzne dekorácie ako snežienky, ozdoby, šišky a svetielka.

  • Klasická verzia vianočného stromčeku má siluetu v tvare písmena A. To znamená, že vďaka početným vetvám, nerovnej korune, objemnej „sukni“ a chlpatým vetvičkám pripomína skutočný strom.
  • Kompaktný umelý vianočný stromček má kužeľovú spodnú vrstvu. Tvar konárov a dĺžka ihiel dodávajú stromu veľký objem.
  • Štíhly vianočný stromček pozostáva z hrubých konárov a krátkych ihiel. Nevyzerá to veľmi prirodzene, avšak zaujme svoje miesto v jednom z voľných rohov, v ktorom nebude veľmi zasahovať, ale poteší oko a vytvorí slávnostnú náladu.

Starostlivosť o umelý vianočný stromček

Vianočný stromček musíte skladovať v nepriehľadnom obale, na tmavom a teplom mieste – vianočný stromček ležiaci v rohu izby alebo na otvorenom balkóne po celý rok rýchlo stratí svoje kvality. Niektoré modely je možné umývať vo vode a je lepšie to urobiť pred postavením, aby sa všetky časti dobre vysušili. Niektoré vianočné stromčeky sa nedajú umývať – ​​napríklad vianočné stromčeky z optických vlákien, môžete ich utrieť iba suchou handričkou. Existujú špeciálne čistiace prípravky, ktoré značne uľahčujú starostlivosť o umelý vianočný stromček. Musia byť aplikované na postavený vianočný stromček, ktorý ale ešte nie je ozdobený.

Výhody umelých vianočných stromčekov

Umelý stromček má v porovnaní so živým stromom množstvo výhod – je trvanlivý (v priemere majú životnosť 10 rokov), šetrí čas a námahu, pretože nemusíte neustále zbierať odpadnuté ihly, má krásny vzhľad a nežltne. Navyše, použitím umelého vianočného stromčeka zachránite prírodu a zabránite nelegálnemu výrubu ihličnatých stromov. Vo výsledku môžeme tvrdiť, že umelé vianočné stromčeky sú tou správnou voľbou pre každú domácnosť.