Mom džínsy sú rifle s vysokým pásom a extra priestorom na bokoch a stehnách. Sú charakteristické pre mamičky z 80-tych a 90-tych rokov, z čoho je odvodený aj ich názov. Tieto extrémne pohodlné rifle však už dnes môžu kedykoľvek nosiť všetky vekové kategórie. Nedávno sa totiž vrátili do súčasného sveta módy a dámy si ich zamilovali. Mom džínsy ale nie sú pre každého! Poradíme vám, ktoré typy postavy budú v mom džínsoch vyzerať najlepšie.

Postave v tvare hrušky mom džínsy svedčia

Úzky pás a výrazné boky vašu postavu kategorizujú ako hruškový typ postavy. Vďaka širokým bokom vyzerá váš pás naozaj krásne a mom džínsy na vás aj vďaka tomu budú vyzerať veľmi dobre. V mom džínsoch budú vaše stehná a boky zvýraznené, pretože tieto rifle majú vysoký pás a poskytujú im tak dostatok miesta. Skúste si ich obliecť s pekným pestrým crop topom a noste push-up podprsenku, aby vaša horná a spodná časť tela vyzerali proporcionálne vyrovnané.

Postave v tvare jablka mom džínsy zakryjú bruško

Ak máte tento typ postavy, máte väčšie poprsie, menšie boky a nemáte príliš výrazný pás. Ženy v tvare jablka majú tendenciu mať obavy z väčších pŕs, ktoré pútajú pozornosť. To je presne jeden z dôvodov, prečo mom džínsy dámske fungujú vo vašom prípade naozaj skvele! Keďže majú dizajn s vysokým pásom, v mom džínsoch sa budete cítiť oveľa pohodlnejšie, pretože zakryjú vaše bruško. Nakoľko potrebujete odpútať pozornosť od strednej časti tela a oblasti pása, keď nosíte mom džínsy, oblečte si výrazný top, ktorý vám pomôže upriamiť pozornosť na hornú časť.

Postava presýpacích hodín bude pôsobiť vyvážene

Mať vyváženú postavu, keď máte väčšie poprsie a plnší zadok, je snom každej dámy. Dámy s týmto typom postavy by si mali kúpiť čo najviac párov mom džínsov! Môžete si vybrať z množstva kúskov dostupných na trhu, ktoré tak budete môcť nosiť prakticky 24/7. Tieto džínsy dámske sú pre vás totiž jedným z najlepších možných strihov. Oblečte si nim klasické tričko a džínsovú bundu a perfektný outfit na každý deň je na svete.

 

matka s dieťaťom sedia na schodoch

Mom džínsy ako stvorené pre dlhý pás

Pre dámy s dlhým pásom boli mom džínsy priam zoslané z neba! Keďže mom džínsy sú nohavice s vysokým pásom, budú vám v porovnaní s džínsami so stredným alebo nízkym pásom najpohodlnejšie. Ploché bruško je v tomto prípade plus, no ak ho nemáte, nevadí – budete stále vyzerať rovnako dobre. Podobne to funguje aj v prípade, keď máte plnší zadok. Keďže Mom džínsy sú strihané tak, aby ponúkali viac priestoru na bokoch, budete sa v tomto type riflí cítiť najpohodlnejšie. A to nie je všetko! Keďže Mom džínsy majú vyšší pás, môžu tiež spôsobiť, že váš pás bude vyzerať štíhlejšie.

Štíhlym dámam perfektne padnú

Ani štíhle dámy v tomto prípade neodídu naprázdno. Mom džínsy im tiež perfektne padnú. Ideálnym strihom sú mom džínsy dámske po členky, čo z nich robí dokonalý neformálny kúsok hodný závideniahodného outfitu z 80. rokov. Oblečte si k nim biely crop top a biele tenisky tak, ako to robí napríklad aj Kendall Jenner. V prípade, že vám dôjdu nápady, ako kombináciu mom džínsov a sneakersov nosiť, nechajte sa inšpirovať na módnych blogoch. Poradíme vám napríklad v článku Športový šik: Ako vyzerať módne v dámskych sneakersoch?.