Či už má váš otec narodeniny alebo iný sviatok, prípadne hľadáte inšpiráciu na vianočný darček, ste tu správne. Poriadne sme popozerali ponuku a našli darčeky, ktoré neurazia, ale naopak, isto potešia vášho tatina.

Tipy na darčeky pre otca

Snažili sme sa vybrať zo všetkých cenových kategórií a navyše sme sa zamerali na rôzne oblasti záujmu dnešných mužov. Prinášame vám preto 8 tipov na darček pre otca, z ktorého si isto vyberiete ten správny.

Niečo na seba

Veľmi obľúbeným a častým darčekom, ktorým môžete potešiť svojho otca, je kúpiť mu nejaké oblečenie. Ak si trúfnete jeho veľkosť, vďačným darčekom bývajú tričká či košele. Ide o praktický typ darčeka, pričom inšpirácií máte všade navôkol viac než dosť. 

Populárne sú aktuálne rôzne vtipné tričká s originálnou potlačou, pričom ich kúpou viete podporiť aj slovenských výrobcov.

Kvalitný alkohol

Väčšina mužov má rado alkohol, pričom k tomu kvalitnejšiemu sa dostanú len málokedy. Potešte otca kvalitnou whiskey, bourbonom či bobuľovým výberom. Takisto fľaša rumu či ginu rozhodne nič nepokazí. Ak viete, aký alkohol preferuje, o to lepšie.

V prípade, že by ste mu chceli dať kvalitu, ktorá nestojí veľa, no je niečím zaujímavá, vyskúšajte mu namiešať niekoľko fliaš od našich českých susedov. Napríklad značka Žufánek vyrába kvalitné pálenky, ktoré oslovili už mnohých.

Náš tip: Ku kvalitnému alkoholu určite Vášho otca poteší aj karafa, z ktorej bude obľúbený alkoholický nápoj nalievať. Inšpiráciu na originálne karafy, ako aj ďalšie darčeky pre otcov nájdete na ÚžasnéDarčeky.sk

Elektronika

Ak viete, že sa váš otec v poslednej dobe trápi s už nie práve funkčným mobilom či tabletom, možno je načase poriadiť mu nový. Ak by išlo o drahú značku, viete sa zložiť s viacerými členmi rodiny, prípadne s jeho blízkymi. V kurze sú teraz nielen telefóny a tablety, ale aj počítače, notebooky, čítačky kníh, prípadne inteligentné hodinky.

Pre športovcov

Patrí váš otec k tým aktívnejším? Chodí napríklad rád na bicykel, no nedávno mu odišli brzdy? Alebo chodieva do posilky a hodili by sa mu nejaké činky aj na doma? U mami by to mohlo vyznieť zvláštne, keby ste jej kúpili k sviatku napríklad rotoped, ale u otca by sme sa toho nebáli. Najmä, ak viete, že má k športu blízko, ľahko zistíte, čo potrebuje, prípadne, čo by ešte chcel vyskúšať.

Aktívnemu otcovi môžete kúpiť aj nejaké športové oblečenie, prípadne permanentku do fitka či nejaký adrenalínový zážitok. Stačí len trochu porozmýšľať, čo by sa mu asi tak páčilo.

Parfum

Prejdime k ďalšiemu obľúbenému typu darčeka. Najmä na Vianoce si pod stromčekom mnoho ľudí nájde práve nejakú vôňu. Kvalitný parfum, toaletná voda či voda po holení určite potešia vášho otca. Ak má nejakú obľúbenú značku, ktorú preferuje, môžete mu kúpiť rovno tú, prípadne zaexperimentovať a vyhľadať niečo obdobné. 

S vôňami ako takými však treba byť opatrný, nakoľko musí človeka vystihovať. Nechcete mu predsa kúpiť niečo, čo ostane ležať niekde v skrinke pod umývadlom.

Pánska taška či peňaženka

Koľko už nosí tú roztrhanú peňaženku? A má si kam vložiť svoje dokumenty či notebook, keď ide do práce? Aj takéto maličkosti vedia potešiť. Ak často cestuje s notebookom, prípadne má mnoho papierov, kvalitná kožená taška by mu mohla urobiť radosť.

Domáce náradie

Patrí váš otec k domácim kutilom? Možno aj má doma nejaký menší či väčší kufrík s náradím. Nazrite do jeho zásob a zistite, ako je na tom jeho výbavička. Ak sa vám bude zdať nepoužiteľná, môžete mu rovno kúpiť novú. Nikdy neviete, kedy to budete možno aj sami potrebovať. Aspoň si budete mať od koho požičať.

Knihy

Ako posledný tip sme vybrali knihy. Dnes už totiž nájdete knihu snáď o všetkom, takže ak len trochu poznáte jeho záľuby a koníčky, budete mu vedieť kúpiť knihu presne podľa jeho gusta.

Dúfame, že sme vás inšpirovali a svojho otca tak potešíte tým správnym darčekom.