Tak ako bolo v minulej časti sľúbené, v tej dnešnej sa budeme venovať menším detičkám,
ktoré podľa mojich skúseností väčšiu časť cesty prespia, ale predsa len na čas bdenia
potrebujú nejaké rozptýlenie.

Tak tu je pár tipov ako ich zabaviť:

Hračky pre deti obľúbené aj nové
Okrem obľúbených hračiek zoberte so sebou aj niečo “nové”. Nemusí ísť o skutočne nové hračky, ale napr. o hračky, ktoré niekoľko dní či týždňov pred cestou skryjete. Dieťa bude hračku považovať za novú alebo sa prinajmenšom bude tešiť z nájdenia “stratenej” hračky.
Novú hračku môžete zabaliť do baliaceho papiera alebo škatuľky. Dieťa sa bude tešiť z jej rozbaľovania a tým menším to aj nejakú dobu potrvá :-).

Tip: Inšpiráciu a široký výber hračiek môžete nájsť na Toyeto.sk

Prstové maňušky pre najmenšie detičky 🙂
Tých najmenších určite na dlho zabavia. Ponúka ich veľa e-shopov aj hračkárstiev.

Obrázkové knižky
Veľmi vhodné pre väčšinu malých detí, aj keď poznám aj také, na ktoré to nezaberá :-). U nás to bolo svojho času No.1. Zoberte im na cestu aj takú knižku, ktorú ešte nevideli, ale dosť možné, že budú chcieť práve tú svoju, už 100 krát videnú.

Hamky – mňamky
Pripravte pre deti, či už maličké alebo tie staršie dostatok drobností na vyhrýzanie, predovšetkých ovocie a zeleninku alebo obľúbené detské sušienky či sušené ovocie. Samotné chrumkanie vie deti zabaviť na dosť dlhú dobu.

Obľúbené CD
CD-čka s obľúbenými detskými pesničkami, ktoré počúvate aj doma a sú teda deťom známe. Tí starší si isto budú aj pospevovať :-).

V poslednej časti nášho miniseriálu sa opäť povenujeme starším deťom. Dám vám tipy na hry, ktoré precvičia ich slovnú zásobu, abecedu, logické myslenie či kreativitu.


Vaša Rodinka spolu.