V dnešnej, poslednej časti prinášame opäť hry (nie len) do auta pre staršie deti.

Meno, mesto, zviera, vec
Jedna zo starých ale dobrých. Vyberie sa písmenko abecedy. Každý hráč povie meno, mesto, zviera a vec, ktoré sa začína na toto písmeno. Deti, ktoré už vedia písať si môžu slová aj zapisovať a tým si precvičia písanie a gramatiku.

Kreatívne hry
Omaľovánky a farbičky, magnetické kresliace tabuľky, modelovacie hmoty, magnetické knihy, magnetické hry, prepletacie hračky (pre trpezlivé deti ☺), knihy z nálepkami – toto všetko nájdete v hračkárstvach a kníhkupectvách. Je ozaj z čoho vyberať.

Tip: Množstvo kreatívnych hračiek nájdete na NajlepšieHračky.sk

Idem na výlet a beriem si so sebou….
Prvý hráč povie frázu: Idem na výlet a beriem si so sebou… a pridá predmet začínajúci na písmeno A …aktovku. Druhý hráč povie frázu + predmet, ktorý povedal hráč pred ním a pridá svoj predmet, začínajúci na písmeno B ….baterku…..takto to pokračuje až do písmena Z. Výborná hra na precvičovanie abecedy aj pamäte.
Obmenou tejto hry môže byť: Idem do potravín a kúpim…..

Babičkina mačka
Obdoba predchádzajúcej hry na precvičovanie abecedy a rozširovanie slovnej zásoby. Prvý hráč povie: Babičkina mačka je ……. a dokončí vetu slovom na písmeno A (napr. alergická). Ďalší hráč povie: Babičkina mačka je …a dokončí vetu slovom na písmeno B (napr. biela).

Audioknihy
V dnešnej dobe ich je na trhu dostatok. Treba len vybrať tie správne pre vaše deti. Je dobré audioknihy striedať s čítaním. Napr. starší súrodenci môžu čítať mladším, pokiaľ im pri čítaní v aute nebýva nevoľno.
s obľúbenými detskými pesničkami, ktoré si môžu deti pospevovať.

Tak už len vyraziť na cesty. Nech je tá vaša vždy šťastná…

Vaša Rodinka spolu.