Dovolenka v Dubaji je bližšie, než sa vám môže zdať, to najhlavnejšie je však mať chuť plánovať a byť schopný plán zostaviť. Dubaj je perla stredného východu a nejeden človek by si tam chcel vychutnať všetko, čo ponúka a to najmä v jesenné dni, kedy teplota v Dubaji dosahuje v priemere príjemných 32 °C. Takto si naplánujete dovolenku v Dubaji.

 

Krok 1: Vyhraďte si rozpočet

Mnohí ľudia si pri vyslovení názvu Dubaj vyjavia policajné Lamborghini, dizajnérske obchody, diamantové šperky a pod., no nenechajte sa odradiť, pretože vôbec to tak nemusí byť. Dubaj sa od iných hlavných miest veľmi nelíši a je len na vás, kde si uškrtíte výdavky. Napríklad si môžete rezervovať hotel s piatimi hviezdičkami a vyše polovica rozpočtu bude vyhodená na priestor, v ktorom strávite okolo 9 hodín denne. Rovnako si môžete zadovážiť drahé letenky pre prémiový let, alebo využijete šikovné webstránky na zakúpenie lacných leteniek. Lacné letenky vám uľahčia život a zachránia vašu peňaženku poskytnutím lacnejších alternatív.

Krok 2: Nájdite si, čo chcete robiť a aké miesta navštíviť, spoločne s ubytovaním

Je dôležité informovať o kultúrnych zvykoch. Hoci je Dubaj moderným mestom, kultúra tam stále tkvie a je preto dôležité, aby ste sa zbytočne nedostali do problémov. Ako príklad spomenieme, že legálne môžu piť alkohol ľudia, ktorí dovŕšili 21 rokov. Nesmiete fotiť vládne či vojenské budovy, alebo cudzích ľudí bez ich súhlasu. Dbajte na úhľadnejšie, menej extravagantné oblečenia, rovnako udržiavajte pokoj na verejnosti.

Medzi najpopulárnejšie miesta patria Al Seef, nábrežie a symbol starého Dubaju a arabskej kultúry. Ak chcete niečo tradičné, Al Seef je skvelou voľbou. Dubajská Marina je naopak dych berúca štvrť kde urbanistická architektúra a mrakodrapy Dubaja sa odrážajú v modrých vodách Perzského zálivu. Medzi ďalšie obľúbené destinácie patrí centrum Dubaja, polostrov Palm Islands, či dubajská púšť s názvom Al Marmoom ale tu to pravdaže nekončí, pretože v Dubaji je toho neúrekom a tri dni vám pravdepodobne stačiť nebudú. Keď už hovoríme o čase, nasleduje ďalší krok.

 

mrakodrapy v Dubaji

 

Krok 3: Načasujte si to a nezabudnite na časové rezervy

Časovanie je veľmi dôležité a je to to, čo môže „dovolenku snov“ zmeniť na nočnú moru. Okrem načasovania nezabudnite vyhradiť aj časovú rezervu, vďaka ktorej sa nebudete musieť ponáhľať a strácať nervy. Aby ste sa nakoniec po dovolenke nevrátili ešte viac unavení a s batožinou plnej stresu a smútku.

Krok 4: Zakúpte si letenky

Dnes našťastie existujú spoločnosti, ktoré pre vás objednajú nielen lacné letenky do Dubaja, no taktiež sú schopné rezervovať aj pobyty. Rovnako je možné vaše rezervácie kedykoľvek zrušiť ako aj poistiť sa voči nepríjemnostiam, ktoré vás môžu počas dovolenky zastihnúť. Všetko, čo potrebujete, máte s platformou Esky.sk dostupné na jednom mieste.

 

Mrakodrapy v Dubaji

Krok 5: Užite si dovolenku

Nie všetko sa vydarí, nie všetko bude podľa plánu. Improvizovať je zábava a niekedy dávka adrenalínu spraví z vašej dovolenky niečo nezabudnuteľné. Užite si preto všetky momenty, ktoré v tejto krásnej perle na pobreží perzského zálivu zažijete a jednoznačne si ich nezabudnite zdokumentovať.