Počuli ste niekedy o fráze „Netflix a chill“? Ide o frázu patriacu do streamingovej generácie, ktorá zmenila celú kultúru ohľadom sledovania filmov a seriálov. Viete, ako si vytvoriť dokonalý filmový večer u seba doma?

 

zaľúbený párik pozerá film na macbooku

 

Klasická hláška „Nezájdeme na film“ s myšlienkou na staré dobré kino je dnes minulosťou. Dnes omnoho častejšie započujete, či si nepustíte Netflix. Táto streamovacia služba v posledných rokoch vyrástla na giganta s vlastnou produkciou filmov zbierajúcou Oscarové zlaté sošky. Tak nahoďte pohodlné dámske tepláky, zabaľte sa do deky, pripravte si niečo na zahryznutie a ide sa na to. Ako na správny „Netflix a Chill“?

 

  1. Nájdite si parťáka. Pre ten správny zážitok je potrebné mať pri pozeraní toho správneho partnera. Niekoho, kto ocení váš vkus a kto v polke filmu nezaspí.
  2. Nachystajte občerstvenie. Nikto nechce zastavovať film v tom najlepšom len preto, že ho prepadla chuť na niečo slané či sladké alebo je smädný. Všetko nachystajte dopredu a majte to vždy po ruke. Jediné, pri čom sa zastaveniu nevyhnete je pauza na toaletu. Ak to teda nechcete vydržať až do konca filmu.
  3. Vyberte film. Tento krok nepodceňujte. Výber toho správneho filmu alebo seriálu je niečo, pri čom môžete stráviť pokojne aj hodiny. Preto majte po ruke niekoľko možností, ale zase nie priveľa, medzi ktorými sa budete rozhodovať. Najrýchlejšie je to vtedy, ak má vyjsť nová séria vášho obľúbeného seriálu alebo dlho očakávaný film.
  4. Nájdite si dostatok času. Čas hrá v tomto prípade takmer kľúčovú úlohu. Je treba vybrať vhodnú dobu. Keď totiž naplánujete celú „akciu“ na príliš neskorú hodinu, budete bojovať s únavou. Príliš skorá hodina zase nemusí vytvoriť tú správnu atmosféru.
  5. Dbajte na správnu atmosféru. Atmosféra dokáže ovplyvniť aj to, či sa vám film bude páčiť alebo nie. Pripravte správne osvetlenie, pokojne zapáľte sviečky. V miestnosti by nemala byť úplná tma, aby netrpeli vaše oči, nechajte preto rozsvietenú lampičku v rohu, prípadne využite reťazové svetielka.
  6. Pre lepší zážitok využite projektor. Ak máte priestor a chcete pripraviť dokonalý večer pre priateľov alebo pre svoju drahú polovičku, nepodceňujte silu veľkého plátna. Projektor je v tomto prípade ideálnym pomocníkom.
  7. Buďte v pohodlí. To, v čom budete film sledovať tiež ovplyvní vašu náladu. Zabudnite preto na tesné džínsy či sako a radšej dajte prednosť pohodlným teplákom a mikine.
  8. Užite si to. Netflix a Chill je najmä o zábave. Nechajte preto veciam voľný priebeh, netlačte na pílu. Čo sa má stať sa stane. Nerozčuľujte sa, ak má niekto na film iný názor než vy. Najmä v prípade kamarátov a sledovaní vo väčšej skupine sa rozdiely budú určite objavovať, nenechajte si nimi pokaziť večer.